Marie je ženské křestní jméno egyptsko-hebrejského původu. Podle českého kalendáře má svátek 12. září. Jedná se o nejčastější české ženské jméno.

Jméno Marie má nejasný význam. Jeho základní hebrejské podobě Miriam (hebrejsky Mirjam) se často přisuzuje původ egyptský (z egyptského - koptského merit amm) a vykládá se jako "milovaná bohem". Z aramejské podoby Marjam se někdy odvozuje význam "kapka moře". Jiné tvary: Maria, Miriam, Mariam, Maryam. Matriční zdrobněliny Marika a Marisa (kombinace Marie a Louisy).

Statistické údaje

Následující tabulka uvádí četnost jména Marie v ČR a pořadí mezi ženskými jmény ve srovnání tří let, pro které jsou dostupné údaje MV ČR - lze z ní tedy vysledovat trend v užívání tohoto jména:

Jméno Marie

RokČetnostPořadí
1999406 7471.
2002385 9851.
2009316 5591.

Zdroj: WikipediaTip

Nepamatujete si narozeniny a svátky svých přátel? Zapoměli jste někdy na výročí? Používejte náš online kalendář a už nikdy se Vám to nestane.

Kalendář online

Proč kupovat papírový kalendář, když můžete mít online kalendář zdarma a přístupný odkudkoliv? Naplánuj to je český internetový kalendář, kam můžete ukládat své vlastní události a připomínky.

Zjistit více >